श्री बल्थली वचत तथा ऋृण सहकारी संस्था लिमिटेडको १६ औं वार्षिक साधरण सभा सम्पन्न

0
120

पनौती काभ्रे : पनौती नगरपालिकाको वडा नम्वर ११ बल्थलीमा रहेको श्री बल्थली वचत तथा ऋृण सहकारी संस्था लिमिटेडको १६ औं वार्षिक साधरण सभा सम्पन्न भएको छ । सहकारी विभागले जारी गरेको निर्देशिका वमोजिम सधारण सभा सम्पन्न गरिएका्े सहकारी संस्थाले जनाएको छ ।

श्री बल्थली वचत तथा ऋृण सहकारी संस्था लिमिटेडका अध्यक्ष खुमाया तामाङको अध्यक्षता तथा पनौती नगरपालिकाको नगरप्रमुख रामशरण भण्डारीको प्रमुख आतिथ्यता र पनौती नगरपालिका ११ का वडा अध्यक्ष विपिन लामाको विशेष अतिथिमा भएको कार्यक्रम सो अवसरमा बोल्दै नगरप्रमुख भण्डारीले सहकारीहरुले अब नयाँ तरिकबाट सहकारीहरुलाई अगाडी बढाउनुपर्ने जोड दिएका छन् ।

उनले सहकारीका सदस्यहरुलाई उत्पादनमूलक र उद्यामशील बनाउनु सकेमात्र सहकारीका सदस्यहरु जीवनयापनमा सहज पुग्ने बताए । सहकारीले सहकारीको सदस्यहरुलाई कृषि पशुपालन उत्पादन र उद्यामशील बनाउनु जरुरी रहेकोे बताए ।

साधारण सभामा कोषाध्यक्ष लखमाया तामाङले आर्थिक प्रतिबेदान र लेखा समितीका सचिव रितामाया तामाङले लेखा समीतीका प्रतिबेदन पेश गरेका थिए । २०६४ साल असार २४ बाट स्थानपना भएको उक्त सहकारी शेयर चुक्त पुँजी २ करोड ३९ लाख ५८ हजार ४३० रहेकको उपाध्यक्ष मदन विकले जानकारी दिए ।
सहकारीले १ लाख ८ हजार रुपैया शुद्ध नाफा गरेको तामाङले जानकारी दिए । शहकारीमा महिला पुरुष गरी कुल ११४९ जना शेयर सदस्य रहेको संस्थाका उपाध्यक्ष विकले जानकारी दिए ।

साधारण सभामा पनौती नगरपालिका वडा नम्वर ११ का वडा अध्यक्ष विपिन लामा, जिल्ला बचत तथा ऋण सहकारी संसथका उपाध्यक्ष सागरनाथ कपाली लगायतले सहकारीका सदस्यहरु उत्पादनमुलक क्षेत्रमा लाग्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।
सधारण सभाले उत्कृष्ट वचत कर्तामा सकुन्तला तामाङ, उत्कृष्ट शेयर कर्जामा विशाल तामाङ, उत्कृष्ट ऋृणी कर्जामा सावित्रि थापा र उत्कृष्ट वालवचत कर्जामा रसन तामाङ लगायत सम्पुर्णलाई सम्मान समेत गरेको थियो ।

साधारण सभाका दिन शेयर सदस्यहरुलाइ मनोरञ्जनका लागि नगद उपाहर सहित चिठ्ठा कार्यक्रम समेत राखेको थियो । चिठ्ठा कार्यक्रममा ६ जनालाई लक्की ड्रबाट पुरुस्कार समेत वितरण गरेको थियो ।

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here