Friday, September 29, 2023
Homeकाभ्रे फोकसखोपासी ताल्ढुंगा सडकमा भोलीदेखि पुनः बस सञ्चालन हुँदै

खोपासी ताल्ढुंगा सडकमा भोलीदेखि पुनः बस सञ्चालन हुँदै

खानीखोला, काभ्रेः खोपासी–ताल्ढुंगा सडकको कामीडाँडा–ताल्ढुंगा खण्डमा भोलीदेखि बस पुनः नियमित सञ्चालन हुने भएको छ । वर्षाद् लक्षित गरी करिब महिनादेखि ढलान कार्यको कारण बन्द रहेको उक्त सडक पुनः नियमिति सञ्चालन हुन लागेको हो ।

खानीखोला गाउँपालिकाको सामाजि विकास संयोजक समेत रहेको वडा अध्यक्ष निशान मोक्तानका अनुसार उक्त सडक खण्डमा बस भोली अर्थात् साउन १० गतेदेखि चल्ने छ । उनले पनौती र बनेपाबाट कामीडाँडा हुँदै ताल्ढुंगा सम्म बस सञ्चालने हुने जानकारी दिए । वडाध्यक्ष मोक्तानले भोली पहिलो दिन बस जुरेसम्म र विहीबारदेखि ताल्ढुंगा पुग्ने बताए ।

बस सेवा शुरु भएसँगै देखि यातायातबाट बञ्चित हुनु परेका स्थानीयहरुमा खुशी छाएको छ । खानीखोलाबासी बस सेवा सञ्चालन नहुँदा दुई दिन हिडेर गाउँ पुग्न बाध्य छन् ।

त्यस्तै खानीखोलाबाट सदुरमुकाम आइपुग्न हेटौडा हुँदै काठमाडौँ भएर आउनु परेको छ । २०५४ सालमा स्थानीय निकाय रहँदा जिल्ला विकास समिति मार्फत् खोपासी ताल्ढुंगा सडक निर्माण कार्य शुरु भएको थियो ।

अब खानीखोला गाउँपालिकाका अध्यक्ष इन्द्रबहादुर थिङ र उपाध्य दोर्जेमान जिम्बाले वर्षयाममा यातायातमा नागरिकले भोग्नु परेको सास्तीलाई कम गर्न साउनभित्रै बस सञ्चालन गर्ने गरी गरेको प्रतिबद्धताले सार्थकता पाउने भएका छन् ।

वर्षायाम खानीखोलाबासीले यातायातमा पाउन सक्ने सास्तीलाई मध्यनजर गर्दै उक्त बाटोमा ढलान कार्य गरिरहेको भएतापनि केही ढिलाई हुन पुगेको गाउँपालिका जनाइएको छ । यद्यपी विगतको वर्षमा साउनमा ठप्प हुने उक्त सडमा गाउँपालिकाको पलह कदमी यसपटक भने साउनमै यातायात सञ्चालन हुने भएको हो ।

स्थानीय तहको निर्वाचन–२०७९ पछि उक्त सडक निर्माण कार्यले तिव्रता पाएको थियो । केही स्थानमा स्थानीय सरकारको पहलमा सडक स्तरोन्नती कार्य भइरहेको छ ।

यस्तै ललितपुरको चापागाउँ, ढुंखर्क हुँदै ताल्ढुंगा पुग्ने बस सेवा छिट्टै शुरु गर्ने गरी लागिरहेको गाउँपालिकाले जनाइएको छ । महाभारत गाउँपालिकामा पालिाकको केन्द्रसम्म बस सेवा शुरु भएको छ । पालिकाभित्रका सबै सडक सञ्जालहरु खुलाउने गरी काम अघि बढीरहेको महाभारत गाउँपालिकाले जनाइएको छ ।

सडक र विद्युत्त सेवाबाट बञ्चित जिल्लाका दुई पालिका क्रमशः विकासोन्मुख छन् ।

RELATED ARTICLES

follow us

FansLike

Most Popular